O mně

Ing. Alena Brožková, Ph.D.
IMG_0604_Alena_2

Co nabízím?

Několik let poskytuji konzultace a poradenství  k Bachovým esencím osobně nebo na skype.

Poslechněte si k tomu moje povídání o Bachových esencích ve vysílání Českého rozhlasu Pardubice v pořadu Rozhlasová apatyka.

Pořádám také přednášky, semináře a webináře k Bachovým esencím. Na nich Vás seznámím s tím, co to jsou Bachovy esence, v jakých případech se dají použít, jak se připravují a užívají, na jaké pocity působí. Na konkrétních případech z praxe ukážu, jak esence pomáhají. Naučíte se, jak si můžete pomoci sami. V případě zájmu o uspořádání přednášky či semináře mě kontaktujte.

Jakým způsobem pracuji?

Především naslouchám.  Naslouchám bolestem, starostem a steskům. Děje se to lidem, když se ztrácí láska, když trpí steskem po šťastných dobách minulých, když jsou unavení, vystresovaní, zoufalí, vzteklí, podráždění nebo když mají pocit, že je nikdo neslyší, neposlouchá, nevnímá.

Tak tedy naslouchám a přemýšlím o tom, co mi druhý člověk říká. Sdělená bolest, poloviční bolest. Na každý problém se dá nalézt Bachova esence – buď s pomocí poradenství odborně vyškoleného praktika Bachových esencí, jako jsem já,  anebo se to naučíte na seminářích.

Jakou mám kvalifikaci?

Bachovými esencemi se zabývám více než 17 let. Nejdříve jsem si o nich četla, pak jsem je používala  sama pro sebe. Cítila jsem se klidnější, vyrovnanější, lépe jsem se vyrovnávala se stresem. Bachovy esence v malých v lahvičkách se mi zalíbily a začala jsem se jejich studiem zabývat čím dál víc.

Absolvovala jsem  kompletní vzdělávací program Bachovy nadace, která sídlí v Mont Vernon ve Velké Británii. Na závěr jsem napsala písemnou práci o Bachových esencích a v dubnu 2010  jsem složila úspěšně závěrečnou zkoušku pro praktiky Bachových esencí. Mou mentorkou byla Katja Bähr z Německa.

Jaká je moje další nabídka?

V současné době nabízím také koučování, které velmi účinně pomáhá řešit různé problémy denního života. Více informací najdete na mém dalším webu.