Způsoby užívání

Příprava užívací lahvičky k dlouhodobému užívání

Do 30 ml lahvičky nakapat 2 kapky od každé zvolené zvolené esence v zásobní lahvičce, maximálně však směs 6 až 7 esencí, doplnit pramenitou neperlivou vodu (ne z vodovodu). Možno protřepat.

Květy se užívají 4 x denně – 4 kapky asi 30 min před jídlem.

1. První dávka – 4 kapky hned ráno po probuzení jako první věc, kterou člověk udělá.

2. Druhá dávka – dopoledne 4 kapky.

3. Třetí dávka – odpoledne 4 kapky.

4. Čtvrtá dávka – před spaním 4 kapky jako poslední věc, kterou člověk večer udělá (je dobré mít lahvičku na nočním stolku).

Květy se mohou brát souběžně s léky, homeopatiky a dalšími terapiemi. Kapky jsou velmi jemné, účinek se projevuje během 14 dnů, lahvička při doporučeném užívání vydrží na 3 týdny.

Dávky není nutné zvyšovat, ale pokud na ně má člověk nepřekonatelnou chuť, může si je vzít častěji. Častější dávkování však účinek významně nezvyšuje.

Naproti tomu je nutné dodržet minimální dávkování 4 kapky 4 x denně, menší počet dávek nemá požadovaný účinek.

Ovlivnění momentální nálady

Do sklenice vody nakapat 2 kapky ze zásobní lahvičky (max 6 až 7 esencí), upíjet ze sklenice dokud nálada nepřejde.

Krizové stavy

Šok, nehoda, zranění – nakapat buď na lžičku s vodou, nebo na jazyk nebo do jakéhokoliv nápoje 4 kapky Krizové esence a vypít. Dle potřeby několikrát denně opakovat. Třeba každou hodinu.

Upozornění

. kapátkem se nedotýkat přímo jazyka a zubů (riziko kontaminace kapátka)
. lahvičku, která se uchovává delší dobu, nutno mít v chladničce anebo pokud není v chladničce, přidat lžičku alkoholu jako konzervant

Účinek kapek se projevuje do 14 dnů až 3 týdnů, přechodné nálady mohou být ovlivněny i průběhu několika dní. Dlouhodobým problémům je nutné se věnovat několik měsíců, než se projeví účinek.